Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

vráčati kómu z ísto méro, gl. vrniti komu z isto mero.

vrníti kómu z ísto méro ekspr.; pren., nedov. vračati

Pomen

odgovoriti, reagirati na enak načinSkrij zglede▾

Zgledi rabeSaj smo vedeli, da je samo vprašanje časa, kdaj se bodo socialdemokrati po volilni zmagi spečali z nekdanjimi komunisti in državo zapeljali nevarno v levo, je vrelo iz črnih političnih grl. Socialdemokrati so jim seveda takoj vrnili z isto mero kaj pa vaša vzhodnonemška, sicer nestrankarska, a vendar na rdeče vzhodnonemške glasove računajoča Dagmar? (Delo, 13. mar. 1999, NB)
Po izenačeni igri so pri rezultatu 10:12 v 4. minuti Zagorjani zaigrali tako, kot je bilo od njih pričakovati, in si do konca prve četrtine priigrali 11 točk naskoka. Že v naslednji četrtini so jim gostitelji vrnili z isto mero. (Delo, 18. mar. 2002, NB)
Teritorialci so po oklepnikih tolkli z lahkim orožjem in armbrusti ter drugim netrzajnim topom, federalci pa so jim vračali z isto mero – z avtomatskim orožjem in protiletalskimi topovi … (D. Šinigoj, Neizstreljeni naboj, NB)