Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 207936975
Število iskanj po celotnem Franu 87313596
Število iskanj po več slovarjih hkrati 9108901
Slovar slovenskega knjižnega jezika 15597797
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 5474375
Slovenski pravopis 4735155
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 3082706
Jezikovna svetovalnica 2959527
Slovar slovenskih frazemov 2916873
Slovenski etimološki slovar³ 2859677
Sinonimni slovar slovenskega jezika 2724498
Slovar novejšega besedja 2660013
ePravopis – Slovenski pravopis 2495461
Slovar stare knjižne prekmurščine 2414943
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 2410417
Sprotni slovar slovenskega jezika 2381420
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 2375128
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 2370157
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 2341428
Terminološka svetovalnica 2287894
Slovenski smučarski slovar 2281716
Geografski terminološki slovar 2278167
Farmacevtski terminološki slovar 2264775
Slovenski lingvistični atlas 2261243
Geološki terminološki slovar 2249881
Gledališki terminološki slovar 2247510
Botanični terminološki slovar 2237751
Gemološki terminološki slovar 2236340
Planinski terminološki slovar 2236087
Čebelarski terminološki slovar 2215811
Terminološki slovar avtomatike 2195710
Kostelski slovar 2193362
Črnovrški dialekt 2156315
Slovar govorov Zadrečke doline 2136471
Slovar bovškega govora 2133928
Tolkalni terminološki slovar 2108719
Terminološki slovar uporabne umetnosti 2091993
Urbanistični terminološki slovar 1995865
Slovenska vezljivost 1929419
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 1889075
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 1710882
Pravni terminološki slovar 1698302
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 851149
Slovar Pohlinovega jezka 801147
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2020

demokracija 10016
pokorščina 9309
opolnomočiti 9254
čumnata 7110
indija koromandija 6614
jezik 6339
pomen 6321
narod 5623
očut 5024
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
beseda 4603
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2020

demokracija 10016
čumnata 7110
indija koromandija 6614
narod 5623
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241
konj 4190
temota 4174
sarkazem 3974
paradigma 3963
štepih 3912
vrednost 3903