Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 402319289
Število iskanj po celotnem Franu 186508324
Število iskanj po več slovarjih hkrati 15199753
Slovar slovenskega knjižnega jezika 29629502
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 12789152
Slovenski pravopis 7891610
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 6348000
Sinonimni slovar slovenskega jezika 5445589
Jezikovna svetovalnica 5098204
Slovar slovenskih frazemov 4843606
Slovenski etimološki slovar³ 4818545
Slovenska vezljivost 4801985
Slovar novejšega besedja 4448186
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 4194880
ePravopis – Slovenski pravopis 4164705
Slovar stare knjižne prekmurščine 3915176
Sprotni slovar slovenskega jezika 3896086
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 3893805
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 3836581
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 3805907
Terminološka svetovalnica 3738568
Kostelski slovar 3647295
Slovenski smučarski slovar 3644296
Geografski terminološki slovar 3643137
Farmacevtski terminološki slovar 3628429
Botanični terminološki slovar 3615465
Slovenski lingvistični atlas 3614695
Planinski terminološki slovar 3614645
Gledališki terminološki slovar 3588404
Geološki terminološki slovar 3581640
Gemološki terminološki slovar 3548535
Čebelarski terminološki slovar 3534344
Terminološki slovar avtomatike 3518011
Črnovrški dialekt 3460406
Slovar govorov Zadrečke doline 3459088
Slovar bovškega govora 3457951
Tolkalni terminološki slovar 3420659
Terminološki slovar uporabne umetnosti 3389740
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 3383185
Urbanistični terminološki slovar 3309275
Pravni terminološki slovar 3099967
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 3068371
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 2293237
Slovar Pohlinovega jezika 2254185
Terminološki slovar betonskih konstrukcij 1273189
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Slovar slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 778539
Davčni terminološki slovar 721264
Hipolit Novomeški: Slovensko-nemško-latinski slovar 646853
Kamnarski terminološki slovar 642795
Hieronymus Megiser: Slovensko-latinsko-nemški slovar 275305

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2023

govedo 36895
opolnomočiti 34111
delo 30897
pokorščina 29957
zal 28819
bolezen 28463
intercontinental 27601
načelo 26514
bolnica 25843
angl* 25101
družina 24248
fart 23864
očut 23863
media 23421
morija 23204
nalezen 22555
nalezljiv 22347
užitnina 22257
beteg 21521
otrok 21336

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2023

zal 28819
intercontinental 27601
fart 23864
media 23421
betežnost 21177
kurir 21073
petrol 20561
bolenje 20047
škrljevo 19215
skozi 18837
klimakteriänih 18037
kultura 17920
hiša 17660
izkušnja 16571
drevo 16487
knjiga 16276
srce 16160
logično 14581
gentrifikacija 14018
v redu 13722