Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics, ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko  preberete tu.  Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.

O portalu

Statistika

Število iskanj od 14. 10. 2014:

Skupno število iskanj 184777754
Število iskanj po celotnem Franu 74899230
Število iskanj po več slovarjih hkrati 8649644
Slovar slovenskega knjižnega jezika 14316437
Slovar slovenskega knjižnega jezika² 4935067
Slovenski pravopis 4392245
Maks Pleteršnik: Slovensko-nemški slovar 2703287
Jezikovna svetovalnica 2701042
Slovar slovenskih frazemov 2683700
Slovenski etimološki slovar³ 2623894
Slovar novejšega besedja 2439888
Sinonimni slovar slovenskega jezika 2415639
ePravopis – Slovenski pravopis 2281580
Slovar stare knjižne prekmurščine 2209453
Matija Kastelec in Gregor Vorenc: Slovensko-latinski slovar 2206754
Sprotni slovar slovenskega jezika 2178649
Slovar jezika Janeza Svetokriškega 2172470
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika 2147859
Besedje slovenskega knjižnega jezika 16. stoletja 2142260
Terminološka svetovalnica 2087812
Slovenski smučarski slovar 2087584
Geografski terminološki slovar 2084151
Farmacevtski terminološki slovar 2070312
Slovenski lingvistični atlas 2068419
Geološki terminološki slovar 2056964
Gledališki terminološki slovar 2053615
Botanični terminološki slovar 2043952
Gemološki terminološki slovar 2043823
Planinski terminološki slovar 2043227
Čebelarski terminološki slovar 2023888
Terminološki slovar avtomatike 2003504
Kostelski slovar 1997984
Črnovrški dialekt 1963874
Slovar govorov Zadrečke doline 1945058
Slovar bovškega govora 1942889
Tolkalni terminološki slovar 1918079
Terminološki slovar uporabne umetnosti 1902050
Urbanistični terminološki slovar 1802377
NESSJ – Novi etimološki slovar slovenskega jezika 1695150
Slovar oblačilnega izrazja ziljskega govora v Kanalski dolini 1520874
Slovenska vezljivost 1514905
Pravni terminološki slovar 1508491
Vezljivostni slovar slovenskih glagolov 940975
Slovar pregovorov in sorodnih paremioloških izrazov 645946
Slovar Pohlinovega jezka 628337
Slovar slovenščine 16. stoletja 87555

Skupaj poizvedb po letih

Dnevno povprečje poizvedb po letih

Najpogostejše poizvedbe

* 6958024
a 913948
naudariti 477373
za 364083
pokorščina 321476
iz 296435
opolnomočiti 258731
kikboks 184817
del 182432
e-knjiga 179769

Najpogostejše poizvedbe za leto 2020

demokracija 10016
pokorščina 9309
opolnomočiti 9254
čumnata 7110
indija koromandija 6614
jezik 6339
pomen 6321
narod 5623
očut 5024
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
beseda 4603
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241

Poizvedbe z največjim prirastom v letu 2020

demokracija 10016
čumnata 7110
indija koromandija 6614
narod 5623
tele 4716
bolezen 4683
vrata 4639
punčica 4424
propeler 4393
dezerter 4392
brdek 4385
nemčur 4284
svet 4272
tabernakelj 4241
konj 4190
temota 4174
sarkazem 3974
paradigma 3963
štepih 3912
vrednost 3903